Jdi na obsah Jdi na menu
 


Obrazek

     Jak vůbec nápad jet na tento výcvikový tábor začal? Tuším, že to bylo v únoru? Co mi holky ( kamarádky Anet a Šárka ) napsaly, jestli bych s nima nejela. Anetka chtěla tábora využít především k přípravě a posléze složení zkoušek OVVR se svojí fenečkou Abinkou. Já s Šárkou jsme měly trénovat především poslušnost. A co já? Jako každý správný dobrodruh (  =D ) jsem přijala! No, musim říct, že následující měsíce jsem si spíš než odvážná připadala naprosto bláznivá, že jsem s něčím takovým souhlasila =D

    Měsíce ubíhaly a najednou to bylo tady. Den D! Cesta do Roudné byla suprová, nejlepší na ní bylo, že jsem se vyznamenala jako správný technik a nejspíš špatně vypálila CD s písničkami s nejoriginálnějším názvem Hity tábora Roudná 2009! Ono to prostě nešlo pustit! =D Po všech útrapách cesty jsme dorazili na místo činu, kde na nás čekala chatička číslo 7... Chatička byla útulná, ale možná pro 3 holky s taškama jako kráva a 3 rozvalujícíma se psama, trošku malá =D Ovšem i to jsme zvládli!

    Jak jsme brzy zjistily, sprchy se pouštěly za 10kč, což bylo v pohodě, horší bylo, že sprchy neměly závěsy =D Ale aspoň byla sranda =D

Obrazek

     Hned první den jsme se Šárkou a Bárnýskem vyrazili na výcvik se skupinou ZZO. Anetka s Abinkou byly bohužel samy ve skupině připravující se na zkoušky OVVR. Naše skupinka byla pod vedením výcvikářek Ireny Zárubové a Karin Havlíkové, které se obě ukázaly jako skvělé výcvikářky... Ze začátku výcviku jsem z něj neměla vůbec dobrý pocit, Britt zlobil a já se zlobila na něj =D Ale potom se trochu srovnal, takže se s ním dalo aspoň trochu pracovat. Bohužel, jako správný pes domácí, který viděl holuba maximálně na ulici =D zkrátka odmítal přijmout fakt, že by něco takového měl nosit v tlamě.. S vycpaným králíkem to bylo o něco lepší, ale to by nebyl on, aby ho blíž neprozkoumal a jakmile zjistil, že TA VĚC má uši, už se mu nelíbila =D Také jsme zkoušeli aport z vody, na kterém jsme byli bohužel jen jednou, protože Britt musí mít vždy něco extra a tak si zadělal na hot spot..

     Nejvíc na celém výcviku mě potěšilo to, že jsme zkoušeli věci, ke kterým se běžně nedostaneme a to především práce ze zvěří a celkově se mi lovecký výcvik líbil... Co jsem si z tábora odnesla bylo určitě to, že Britt nemá špatnej noc, ale je to jen rozmazlenej holomek, kterej by do tlamy vzal snad všechno, krom mrtvýho zvířátka =D

     Během - většinou deštivých - večerů probíhaly také různé přednášky. Například o chovatelství, DKK a DLK či canisterapii.

     Jak se nejdřív zdál čas dlouhý, pobyt rychle utíkal... A už tu byly závěrečné zkoušky. Abinka obstála suprově a zkoušky OVVR složila v II. ceně! Za což jí moc gratulujeme! My s Šárkou a Bárnýskem skládali zkoušky ZZO nanečisto, na kterých jsme asi nějakým zázrakem skončili na 3. místě. Více se dočtete ZDE.

     Poslední den proběhla také táborová výstava, kde se Abinka umístila na 2. místě z GR fen :) Je to zkrátka našeho holka nejkrásnější! :)

     Na závěr bych chtěla říct, že jsme si tábor vážně užili, jak co se týče výcviku, tak zábavy okolo... Také bych chtěla moc poděkovat holkám - Anetce a Šárce, za skvělou společnost. Byl to s váma báječnej týden a jsem moc ráda, že jsme nakonec jeli!! :) A samozřejmě bych chtěla poděkovat všem, kteří se na táboře nějakým způsobem podíleli :) Děkuju :)

Fotografie:  

 

Obrazek